top of page

Açıkçası pek beceremem  giriş-gelişme-sonuç üçlüsünün en başını. Öyle lafı uzatmaya yarayacak konuya alıştıracak ısıtacak cümlelerim pek yok.  

8 yıl önceydi sanırım üniversitenin kim ne derse desin sevimsiz, selamsız, sabahsız, yürüyen egoları yani pek değerli hocalarımızla (aralarında tabi ki istisnalar var, ki iyi ki var, zaten konumuz onlardan biri :))  tanışıyorduk bir bir. Kimi hocamızın derste gülen yüzü sınavlarda mahkeme duvarı, kimi hocamızın da  derslerde mahkeme duvarı suratı  vize-finallerde gül bahçesine dönerdi. 2.sınıfın ilk haftasıydı sanırım  o gün ev arkadaşımla hiçte beklemediğimiz bir şey olmuştu.

 

Betül Hocamızla tanışmıştık :) Gözlerinin içi gülen bu güzel insanın , konuşmasından, gülüşünden taşan sevgisini hissetmemek mümkün değildi. Çok hatırlamıyorum tam olarak ne dedik ama ev arkadaşımla birbirimize dönüp " abi çok iyi ya " tarzında bir şey söylemiştik ilk tanıştığımızda :)

 

Okul hayatımız boyunca  hep çok sevdik Betül Hocamızı, bu sadece sevgi dolu oluşuyla da alakalı değildi tabi. Alanındaki bilgisi ve hakimiyeti, konuyu  salağa anlatır gibi :)  anlatma becerisi, ( bu ifade sadece konuya ne kadar hakim olduğunun derecesini hissettirmek amacıyla kullanılmıştır) defalarca bıkmadan usanmadan her "anlamadım" diyene aynı ses tonuyla hiç kızmadan daha bir anlaşılır şekilde anlatmasıyla oldu.

Daha sonra bir kez daha kesişti yollarımız. Hiç ummadığım biriyle ummadığım bir yerden annemden duydum adını yıllar sonra. "Farkındalık" eğitimiydi bu sefer dersimiz. Hayatımda daha önce hiç olmadığım yerlerde, üzerinde durmadığım, duramadığım, daha doğrusu durmak istemediğim yerlerde durmamı sağladı.

Bir çok şeyi fark etmemi sağladı. Ama bu sefer daha bi fazla sevgi vardı gözlerinde anladım ki artık tam olarak olmak istediği yerdeydi ve bu O'na çok iyi gelmişti. Daha önce de söylemiştim  pek mümkün değil böyle bir insanı gözün alabildiği bu küçük paragrafa sığdırmak (yazımda bu ifadeyi aramayın daha önceden, çook önceden, koçluk eğitiminde söylemiştim siz bilmezsiniz). Hani derlerse bir kaç kelimede ifade et diye sanırım ilk aklıma geleni söylemek lazım, kesinlikle "Yüksek Voltaj" !!!!!!! aman dikkat acayip bi enerjisi var:) Lafı çok uzattım farkındayım hemen bitiriyorum. Tekrar ne zaman kesişir yollarımız bilmiyorum ama en kısa zamanda olmasını umuyorum. Sizi çoook seviyorum :))) Sevgi ve saygılarımla... 

bottom of page