top of page
Ara

Başlangıç

Huzursuzluk. Keyifsiz haller. Hiçbir şey yapmak istememe. Bi umutsuzluk, derin iç çekmeler. Bulanık bi zihin. Sanki her şeyi biliyormuş gibi ama bi o kadar da beceriksizlik hissi. Bi yanın uyu, yat, otur bi şey yapma diyor. Öte yanın yapılacaklar var diye yalvarıyor. Hatta tepiniyor. Yorgunsun, için için kızgınsın. Niye niye diye dolanıp duruyorsun. İstemediğin şeyleri yapma zorunluluğunu hissetmek ve buna kul köle olmak delilik. Bunu biliyorsun ama yine bi çarkın içine girmişsin, fare gibi içinde dönüp duruyorsun. Sıkkın ve üstüne üstlük bıkkın halde aynada kendine baktığında gözlerin kaçacak delik arıyor. İşte artık değişimi yaşama zamanı. Geldi de çoktan geçiyor. Artık kararlarını uygulama zamanı. İçten içe konuştuğun her şeyi hayata geçirme zamanı.


Değişim. Kolay mı? Değil. Değişim için önce niye değişmek istediğini ve en önemlisi de ne istediğini bilmen lazım. Yoksa ortada öylesine dolaşır durursun gor gor horoz gibi. "Zihnini değiştir hayatın değişsin" söylemlerinde pek çok insan, kitap ve eğitim var. Tamam itirazın yok, zihnimi değiştirirsen hayatını değiştireceksin de. O zihni nasıl değiştireceksin?


Biri sana söylesin desen ardından bir sürü öğüt gelecek. Şunu yap, bunu yap diye ahkam kesmeler, hazır reçeteler. Hiç iyi gelmeyecek bu ahkamlar, bu reçeteler. Hele öğütler. Allah var hakkaten denedin (di mi?), şahsen ben denemedim dersem yalan söylemiş olurum. Denedim. Şunu yapları, bunu yapları, hazır reçeteleri denedim, hem de "hah işte tamam işte bu, şimdi değişicem, istediklerimi gerçekleştiricem" diye de heyecanla. Büyük bir merakla. Valla bana sürekli olarak iyi gelmedi. Bir süre değişimi yaşadım, ama sonra aa bi baktım gene başa dönmüşüm.


Değişimi dönüşüme dönüştürmenin ne demek olduğunu sonra sonra anladım. Ay bana şıp diye hemencecik iyi geldi diye ayılıp bayılanlarınız varsa valla tebrikler! Bunu nasıl başardın. Bana da söyle lütfen.


Peki tamam o zaman şimdi nasıl gidiyor hayat? Peki o zaman hala niye ölü balık gibi bakıyorsun? (burda Aydın tarafından çok sevdiğim bir dostun güldüğüne eminim) Niye hala zottiri bir olayda motivasyonun düşüveriyor? İç huzurunun ömrü ne kadar? ömürlük mü saniyelik mi?


Hadi bırak şimdi şu iç sıkıntılarını. Bir kahve yap kendine, ya da çay demle. Bak 2018' in bitmesine 3 ay kalmış. Bugün 1 Ekim 2018. Yeni bir başlangıç yap. Şu soruyu cevapla:


İSTEDİĞİN HER NEYSE ONA ULAŞMAN İMKANSIZ OLSAYDI, ŞU AN NE YAPIYOR OLURDUN?

Cevaplarınızı bekliyorum.

Sevgiyle, sağlıcakla kalın.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

EĞER

Eğer, bütün etrafındakiler panik içine düştüğü Ve bunun sebebini senden bildikleri zaman Sen başını dik tutabilir ve sağduyunu kaybetmezsen; Eğer sana kimse güvenmezken sen kendine güvenir Ve onların

SEN HİÇ

Sen hiç artık insanca yaşamak isterken bir o kadar da "yorgunum artık yeter" diye avaz avaz bağırdın mı? Sen hiç kardeş gibi, insan gibi sevdiğin ve inandığın birinin yıllarca yüzüne gülüp arkanda bıç

Tek Kelimelik Cümle?

Kirpiklerini usulca çıkardı. Dudaklarını sildi sanki dudakları sibop kapağı açılmış lastik gibi oluverdi. Henüz prizini almamış beton kılıklı fondötenini sildi. Aynaya baktı. Ne şekilsiz ne biçimsiz g

bottom of page